На Сумщині триває операція «Першоцвіт»

Новини
На Сумщині триває операція «Першоцвіт»

На території Сумщини серед усіх ранньоквітучих рослин найбільше потерпає цибуля ведмежа (черемша), яку занесено до Червоної книги України. Проте далеко не всі мешканці області бачили, як вона цвіте, оскільки її зривають ще до утворення квітконосів для вживання у їжу. І не зважаючи на увесь спектр негативних екологічних наслідків, з року в рік збір черемші має масовий характер, повідомляє 30 березня Державна екологічна інспекція у Сумській області.

Задля того, аби уберегти ранньоквітучі рослини від знищення, Державна екологічна інспекція у Сумській області щороку проводить природоохоронну операцію «Першоцвіт». В її рамках екоінспектори проводять перевірки в місцях зростання і продажу рослин, особливо тих, які занесені до Червоної книги України. У разі встановлення фактів збирання першоцвітів в екосистемах, інспектори складають протоколи про адміністративні правопорушення. Але, як свідчить практика, є громадяни, котрі не тільки не усвідомлюють завдану шкоду, а й не знають, що такі дії караються законом.

Зокрема, статтею 88-1 КУпАП за порушення порядку придбання та збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено штраф від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією «товару». Станом на 30.03.2023 екоінспекторами встановлено факти незаконного продажу ранньоквітучих рослин у Шосткинському та Роменському районах.

За збір червонокнижних рослин в екосистемах громадяни отримують протокол за ст. 90 КУпАП, якою передбачено штраф у розмірі від 340 до 510 грн. Але в таких випадках окрім штрафу Інспекція пред’являє порушникам претензію на відшкодування збитків, завданих рослинному світу. Так, згідно з Постановою КМУ №1030 від 07.11.2012, лише один корінець черемші «коштує» 62 грн. Тобто, середній пучок цієї рослини може затягти на кілька тисяч гривень. Протягом останнього тижня Інспекцією виявлено 5 фактів збору черемші на територіях різних лісництв Сумщини. Загальна сума заподіяної шкоди наразі становить 5890 грн.

Слід зауважити, що Інспекція не виносить постанови за вищезазначеними правопорушеннями. Відтак, відповідно до чинного законодавства, кожен громадянин, на якого складено протокол за ст. 88-1 або 90 КУпАП, має постати перед судом.

Новини

10 Грудня 2023

У лісах Сумщини фотопастка зафіксувала, як обідають червонокнижні зубри

27 Жовтня 2023

Зеленський: засідання військового кабінету провели у «спеціальному форматі»

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

26 Жовтня 2023

ЗСУ відбили 14 атак на Авдіївському напрямку за добу

CFJ подав до прокуратури Німеччини три позови проти російських командирів за злочини, вчинені в Україні

Зеленський про удар Росії по Хмельницькій АЕС: «санкції потребують розширення»

25 Жовтня 2023

Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Сили оборони відбили близько 20 атак армії Росії на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

24 Жовтня 2023

Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

На початку 2024 року Україна може розпочати перемовини про вступ до ЄС – Джапарова

У Сумах помер директор художньої школи – Про Суми

Росія вивела у Чорне море два ракетоносії – Сили оборони півдня

Всі новини ⇢