Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

Новини
Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів в Україні у 2024 році.

«В українському законодавстві є певні неузгодженості щодо проведення і непроведення виборів як на парламентському, так і на президентському рівнях. Ми зараз обговорюємо ці питання, але хочу, щоб всі зрозуміли, що у нас є 5 ключових проблем, які нам треба вирішити. Перше – право військовослужбовців на голосування та висування, друге – право біженців на голосування, третє – як проводити вибори на тимчасово окупованих територіях, четверте – фінансування виборів і п’яте – вільний доступ до медіа. Ми не можемо дати Росії скористатися свободою слова в Україні для поширення пропаганди», – сказав Стефанчук, відповідаючи на запитання журналістів під час саміту «Кримська платформа» у Празі.

Також він зауважив, що звернувся із запитом поділитися подібним досвідом до парламентарів, зокрема, які брали участь у другому парламентському саміті «Кримська платформа».

Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що для виборів у 2024 році в умовах, якщо війна продовжуватиметься, потрібні зміни до законодавства і додаткове фінансування.

Читайте також: Зеленський перерахував «основні труднощі» для проведення виборів під час війни

Раніше сто громадських організацій оприлюднили заяву щодо неможливості проведення в Україні виборів у активній фазі війни. Вони наголосили, що вибори і повномасштабна війна є несумісними, а ідея проведення виборів за таких умов є «вкрай небезпечною та призведе до втрати легітимності як процесу, так і виборних органів, а з високою імовірністю – і до значної дестабілізації держави в цілому».

Наступні президентські та парламентські вибори мали б відбутися 2024 року, але під час воєнного стану вибори не проводяться.

23 серпня у Києві сенатор США від Республіканської партії США Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни. На його думку «вільні та чесні вибори, навіть під час нападу» на Україну, можуть продемонструвати, чи країна змінилась в питанні корупції.

У Міністерстві фінансів на запит Радіо Свобода раніше заявили, що через воєнний стан передбачати кошти в бюджеті на вибори-2024 році немає підстав.

Новини

10 Грудня 2023

У лісах Сумщини фотопастка зафіксувала, як обідають червонокнижні зубри

27 Жовтня 2023

Зеленський: засідання військового кабінету провели у «спеціальному форматі»

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

26 Жовтня 2023

ЗСУ відбили 14 атак на Авдіївському напрямку за добу

CFJ подав до прокуратури Німеччини три позови проти російських командирів за злочини, вчинені в Україні

Зеленський про удар Росії по Хмельницькій АЕС: «санкції потребують розширення»

25 Жовтня 2023

Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Сили оборони відбили близько 20 атак армії Росії на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

24 Жовтня 2023

Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

На початку 2024 року Україна може розпочати перемовини про вступ до ЄС – Джапарова

У Сумах помер директор художньої школи – Про Суми

Росія вивела у Чорне море два ракетоносії – Сили оборони півдня

Всі новини ⇢