Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ

Новини
Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який 28 вересня прибув до Києва з неоголошеним візитом, заявив, що Україна сьогодні є ближчою до НАТО, ніж будь-коли. Він сказав про це під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

Столтенберґ привітав те, що всі члени Альянсу погодилися з тим, що Україна приєднається до НАТО, і вказав на три історичні рішення, ухвалені на Вільнюському саміті, щоб допомогти втілити це в реальність.

«По-перше, ми скоротили ваш шлях до НАТО з двох кроків до одного, скасувавши вимогу щодо Плану дій щодо членства, – сказав він. – По-друге, ми погодили програму, щоб зробити українські сили повністю оперативно сумісними з вашими майбутніми союзниками. По-третє, ми зміцнили наші політичні зв’язки до безпрецедентного рівня, заснувавши Раду Україна-НАТО – орган, де ми можемо консультуватися та спільно ухвалювати рішення».

Генсекретар наголосив, що «майбутнє України – в НАТО», і зауважив, що Альянс буде з Україною «стільки, скільки потрібно».

«Чим сильнішою стає Україна, тим ближче ми наближаємося до припинення агресії Росії», – сказав Столтенберґ.

Володимир Зеленський, зі свого боку, заявив, що його розмова з генсекретарем – «це вже розмова де-факто союзників, і питання часу, коли Україна де-юре стане членом Альянсу».

«Ми робимо все, щоб наблизити цей час», – сказав голова держави.

За його словами, започаткований на Вільнюському саміті новий формат співпраці – Рада Україна – НАТО має забезпечити рух України до Альянсу і практичну взаємодію.

«Спільно з НАТО працюємо над підготовкою нового документа – адаптованої Річної національної програми, яка визначатиме практичні кроки для досягнення Україною відповідності принципам і стандартам Альянсу», – сказав президент.

Як повідомили у пресслужбі голови держави, Зеленський і Столтенберґ під час переговорів у Києві обговорили саміт Альянсу, який відбудеться наступного року у Вашингтоні, і погодилися, що цей саміт має стати результативним для України й НАТО.

«З цією метою наші команди невідкладно розпочнуть підготовку відповідних спільних дій», – сказав Зеленський.

У пресслужбі НАТО зауважили, що це була п’ята поїздка Столтенберґа в Україну на посаді генерального секретаря НАТО і друга його поїздка після повномасштабного вторгнення Росії.

У липні відбувся дводенний саміт НАТО у Вільнюсі. Генеральний секретар Єнс Столтенберґ 11 липня заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

У комюніке Альянсу за підсумками першого дня саміту йшлося про те, що поступ України на шляху до інтеграції в НАТО «вийшов за рамки потреби» в Плані дій щодо членства. Члени НАТО підтвердили намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті. Втім, часові рамки цього кроку й досі не визначені.

Новини

10 Грудня 2023

У лісах Сумщини фотопастка зафіксувала, як обідають червонокнижні зубри

27 Жовтня 2023

Зеленський: засідання військового кабінету провели у «спеціальному форматі»

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

26 Жовтня 2023

ЗСУ відбили 14 атак на Авдіївському напрямку за добу

CFJ подав до прокуратури Німеччини три позови проти російських командирів за злочини, вчинені в Україні

Зеленський про удар Росії по Хмельницькій АЕС: «санкції потребують розширення»

25 Жовтня 2023

Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Сили оборони відбили близько 20 атак армії Росії на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

24 Жовтня 2023

Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

На початку 2024 року Україна може розпочати перемовини про вступ до ЄС – Джапарова

У Сумах помер директор художньої школи – Про Суми

Росія вивела у Чорне море два ракетоносії – Сили оборони півдня

Всі новини ⇢