З 1 квітня на водоймах Сумщини – нерестова заборона на вилов риби

Новини
З 1 квітня на водоймах Сумщини – нерестова заборона на вилов риби

З 1 квітня на водоймах Сумської області розпочинається весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

З метою охорони та відтворення водних біоресурсів у природних рибогосподарських водних об’єктах області наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 21.03.2023 № 28 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Сумської області у 2023 році» забороняється здійснення промислового, любительського і спортивного рибальства на період нересту риб та розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах, підконтрольних Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.

Здійснення рибальства забороняється у такі терміни: у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) – з 01 квітня по 20 травня 2023 року включно; у всіх водосховищах – з 01 квітня по 09 червня 2023 року включно; у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) – з 01 квітня по 30 червня 2023 року включно.

Відповідно до зазначеного наказу нерестовищами являються всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області, за виключенням тих, що знаходяться в адміністративних межах населених пунктів, де дозволяється у період нересту любительський вилов (добування) риби з берега гачковими знаряддями з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у заборонених місцях у період нересту, на нерестовищах, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

В разі недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності. Крім цього, порушнику нараховуються збитки за кожну незаконно виловлену рибину. Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.10.2021 № 1039, якою значно підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.

За матеріалами: http://www.pek.sm.gov.ua/

Новини

10 Грудня 2023

У лісах Сумщини фотопастка зафіксувала, як обідають червонокнижні зубри

27 Жовтня 2023

Зеленський: засідання військового кабінету провели у «спеціальному форматі»

Зеленський на саміті Євроради закликав до оборонної співпраці та зниження цінової стелі на російську нафту

26 Жовтня 2023

ЗСУ відбили 14 атак на Авдіївському напрямку за добу

CFJ подав до прокуратури Німеччини три позови проти російських командирів за злочини, вчинені в Україні

Зеленський про удар Росії по Хмельницькій АЕС: «санкції потребують розширення»

25 Жовтня 2023

Голова Єврокомісії може приїхати в Україну на початку листопада – журналіст

Сили оборони відбили близько 20 атак армії Росії на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Зеленський звернувся до жителів окупованих територій: «російська присутність не назавжди»

24 Жовтня 2023

Стефанчук назвав «п’ять ключових проблем» для проведення виборів у 2024 році

На початку 2024 року Україна може розпочати перемовини про вступ до ЄС – Джапарова

У Сумах помер директор художньої школи – Про Суми

Росія вивела у Чорне море два ракетоносії – Сили оборони півдня

Всі новини ⇢